Artykuly

Dlatego Wynajem w celu kupna jest dla Ciebie
dobrym rozwiązaniem?

Kup w przedłużonym okresie od 1 do 3 lat z o wiele mniejszym depozytem niż normalnie byś potrzebował.
Nie jest wymagany kredyt hipoteczny w czasie wynajmowania.
Cena zakupu zostaje ustalona na początku.
Czerpiesz finansowe korzyści z posiadania domu 100% od pierwszego dnia – nie jest to program wspólnej własności!
Nie ma długiego procesu sprzedaży. Możesz sie przeprowadzić w ciągu kilku dni, nie tygodni lub miesięcy.
Radca Prawny będzie miał tu udział, tak jak przy normalnej sprzedaży w celu ochrony interesów i pomocy w uzyskaniu konkurencyjnego kredytu hipotecznego po zakończeniu ustalonego czasu.

Jeśli nie zdecydujesz się na zakup, nie ma problemu. Można sprzedać komuś innemu lub złozyć wpowiedzenie i wyprowadzić się.

Jest to idealne rozwiązanie dla:

  • Kupujących po raz pierwszy.
  • Osoby, które starają się odbudować swoje życie po trudnej sytuacji finansowej.
  • Osoby, które nie przebywały na tyle długo w Wielkiej Brytanii, aby móc otrzymać kredyt hipoteczny.

Dlaczego Wynajem jeśli może

byc Własnosć?

Jesteś przyzwyczajony do wynajmu i wiesz, że to twój właściciel, który zarabia gdy cena domu, wynajmowanego przez Ciebie wzrasta. Czynsz, ktory placisz pomaga wlascicielowi  utrzymywac dom z zyskem a wzrost wartości sprawia, że właściciel staje sie bogatszy. Tak więc ciężko pracujesz, aby bogacic twego landlorda. Dlaczego więc zarabiac na wynajem gdy można by zyskać wiele, z powodu posiadania a nie wynajmu?

Jesli pracujac od niedawna w Wielkiej Brytanii, bardzo trudno jest uzyskać kredyt hipoteczny. Musi byc stała praca przez okres trzech lat, ale  i tak będzie można tylko pożyczyć do 3 razy w swoich rocznych zarobków brutto. Potrzebny będzie również od 10 do 15% ceny zakupu wklad gotowkowy jako zaliczka (depozyt). Dlatego większość ludzi znalazlo sie w sytuacji, gdzie trudno jest im myśleć o własnośći lub nawet lepiej na razie o tym wcale nie myśleć. Ale zawsze jest jakieś wyjście i łatwo można osiagnac własny dom, a zaprzestac zwyklego wynajmu.

Pomyśl o korzyściach z posiadania wlasnego domu.
• Korzyści wynikające z aprecjacji kapitału domu. Większość nieruchomości podniesie swoja wartość z upływem czasu, więc dom staje się ważnym atutem.

• Otrzymasz Council Tax benefits i Government benefits for home ownership.

• Masz poczucie wspólnoty i jesteś dumny jako właściciel domu.
• Masz poczucie stabilności, bezpieczeństwa i wolnosci.
• Pieniądze wydawane na czynszu traktujesz jako inwestycje w dom.
• Po dokonaniu każdej miesięcznej raty kredytu hipotecznego, budujesz kapitał w dom, który może być zamieniony na gotówkę przez refinansowanie lub sprzedaż Twojej nieruchomości.
Oprócz tych ważnych korzyści, są jeszcze inne pozytywne skutki nieruchomości. Po zapuszczeniu korzeni, stajesz się częścią społeczności i mozesz korzystać ze stabilności i bezpieczeństwa, które Ci sa zapewnione.

Można również korzystać z poziomu niezależności i wolności, co nie jest możliwe, gdy landlord ma wpływ na twoją przestrzen życiową. Oznacza to, że możesz zdecydować, czy mozesz trzymac zwierzęta, zmienić wystrój swojego domu lub roślin w ogrodzi.
Będąc lokatorem masz wygodne miejsce do spania, dopóki spełniasz warunki łaściciela lokalu, nie masz z tego żadnych korzyści.Nie możesz mieć poczucia dumy i przynależności, do czasu kiedy zdecydujesz się byc właścicielem.
W kazdej investycji istnieje pewne ryzyko, ale „opcja dzierżawy” lub “wynajem na własnosc” jest najbezpieczniejszym sposobem aby stac sie właścicielem nieruchomości,  w szczególności jeśli jesteś nowy w Wielkiej Brytanii i nie masz 3 lat  stałej pracy lub nie masz dużo pieniędzy na koncie oszczędnościowym.

Opcja dzierżawy wymaga wpłacenia od 1% do 3% ceny zakupu jako zaliczki.Trzeba będzie co miesiac odprowadzac oszczednisci  w celu otrzymania decyzji kredytu hipotecznego po uplywie uzgodnionego czasu do nabycia domu.

Ponieważ wszystkie umowy i dokumenty bedą podpisane przez Twojego adwokata w Wielkiej Brytanii, jestes prawnie chroniony w każdy możliwy sposób. Więc nie ma mowy (jeśli uzgodnione z adwokatem UK), ze zostaniesz oszukany lub wyporzystany.

W tych dniach na naszych oczach w calej Wielkiej Brytanii duza liczba domow  jest przejmowana przez banki, gdyz ludzie nie płacą kredytow  hipotecznych, ale jako właściciel  „Opcji Dzierzawy”  nie musisz sie obawiac reposesji.
Jesteś w pełni przygotowany do własnego domu przez opcję leasingu. Wszystko czego potrzebujesz to: zobowiązać się do kupna i znaleźć wystarczająco ilosc pieniędzy, aby wpłacić zaliczkę (pamiętaj, że jest to inwestycja  na przyszłość), a nie koszt. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na to w tej chwili, zastanow sie czy nie worto dolozyc wszelkich staran, by uzbierac trochę pieniędzy na ten cel.

Załóżmy, że dom jest wart £100,000 pierwsza wymagana wpłata będzie wynosić około 2000 zł do 3000 zł tylko i masz pełne prawo własności do domu w którym będzie można kupić w ciągu 3 do 5 lat lub jeśli chcesz, możesz negocjować dłuższy okres czasu, aby zgromadzic wystarczy depozyt.

Jeśli bedzie Ci finaansowo trudno, zawsze można wynająć wolny pokój do innej rodziny i uzyskac w ten sposob wymaganą wplate miesieczną.

To czego potrzebujesz, to zobowiązania i podjecia decyzji o zakupie. Proszę o kontakt, jeśli potrzebujesz pomocy lub wsparcia.

Moja propozycja jest do decydowania o własnym domu w Wielkiej Brytanii zamiast  wynajmowac. Jestem tutaj, by pomóc i ułatwić ludziom ten proces. Pamiętaj, ze w obecnej sytuacji ekonomicznej jest to sposob, w jaki ludzie najbardziej kupują domy w Wielkiej Brytanii i jest to całkowicie legalne i pozbawione ryzyka.

Dla większości  wynajmujacych

opłaca się bardziej kupno domu

Badania wskazują, że dla większości  ludzi  opłaca się bardziej  kupno domu, niż wynajem. Powodem jest spadek cen domów  i rekordowo niski poziom stóp procentowych.

Dla nabywców, ktorzy kupują dom po raz  pierwszy,  we wszystkich regionach kraju poza Londynem jest szansa zaoszczędzenia  średnio £ 52 miesięcznie, stając się właścicielem mieszkania, a nie najemcą, zgodnie z badaniami  banku Abbey.

W  ciągu ostatnich 12 miesięcy, ceny nieruchomości spadly o 9%. Obecnie średnia cena  mieszkania lub domu szeregowego  jest w granicach  £92.861.

Szacuje się, że ktoś kto kupił  jednej z tych nieruchomości z 25% zaliczką miałaby przeciętne miesięczne wpłaty kredytu hipotecznego w wysokości £382, w oparciu o stawki 4,39%.

Natomiast srednia wysokość  wynajmu takich nieruchomości wynosi  ok £434 miesięcznie, czyli tych, którzy zdecydują się na zakup wyniesie około £624 na rok mniej.

Jeśli,  ktoś chce kupić  dom po raz pierwszy w Londynie,  musi  znaleźć nieruchomość, która kosztuje mniej niż £158.000 w celu, aby miesięczne raty kredytu hipotecznego wynosily ok  £650 miesięcznie.

Potencjalny nabywca w Walii może zyskać  średni poziom oszczędności poprzez zakup, a nie wynajem,  nieco ponad £90 miesięcznie, a  w północno-zachodniej czesci Anglii –  £87.

Znaczna  różnica jest  we wschodniej cześci Anglii, gdzie kupujący po raz pierwszy zaoszczędzi  tylko £2,59 miesięcznie niż gdyby wynajmowal.

Dlaczego wynajmujemy aby kupić


Wynajem z umową kupna może być bardzo korzystny sposób na zakup domu, ponieważ dostarcza korzyści z posiadania domu bez wad własności. Główne zalety to: (1) Brak opłat hipotecznych (2) mniejszy depozyt (3) ogranicze  ryzyko, jeżeli wartość domu spada, ale kilka razy większy zysk gdy wartość domu wzrasta. Jest to o wiele korzystniejsze , jeśli porównać koszt zakupu domu w tradycyjny sposób.

Zalety

1.Nie ma opłat hipotecznych. Jest to technicznie, umowa najmu między kupującym i sprzedającym. Ponieważ bank  nie bierze udziału,  nie musisz sie martwić jak zdobyć 15 % -25%  wartości zanim podpiszesz umowe, nie ma żadnych opłat bankowych, co oznacza, że zyskujesz koszty uzyskania kredytu hipotecznego.

2.Mniejszy depozyt. Nie ma opłat hipotecznych, ponieważ umowa jest między kupującym i sprzedającym, depozyt podlega negocjacji.

3. Nie ma Ryzyka. Wynajem na własność jest opcją zakupu, a nie obowiązkiem zakupu. Oznacza to, że gdy ustalony termin wygasa, możesz zrezygnować z kupnu. W takim przypadku tracisz to, co wpłaciłeś.

Pomyśl jednak, co zyskujesz, gdy,  gdy nastąpi wzrost wartości domu. Ponieważ cena nabycia jest mniejsza, można kupić dom za mniej niż jest on warty na wolnym rynku. Ten kluczowy element sprawia, że “wynajem na własność”  należy do potencjalnie korzystnych inwestycji, ponieważ można zaoszczędzić   przy  niskim ryzyku.

4.Odpowiedzialność za naprawy.  Zaletą  jest to, że właściciel (sprzedający) jest odpowiedzialny za naprawy. Ty  jesteś w pełni odpowiedzialny za utrzymanie domu w należytym porządku.

 

Prosty przykład:

 

Nabywasz dom w tradycyjny sposób: cena nabycia domu   £ 100 000 , musisz wpłacić depozyt  £ 20 000. Jeśli wartość domu wzrośnie o 10% w ciągu 2 lat, dom będzie warty £110 000. Twoje £ 20 000  przyniesie zwrot 50% kapitału własnego  w ciągu 2 lat. Jednakże, jeśli wartość domu spadnie o 5% , wówczas wartość domu  byłaby £95 000, a Twoje £20 000  inwestycji przekształci sie na £15000.

Jeśli ten sam dom został kupiony jako wynajem na własność: cena domu  £100 000, wpłacony depozyt  £2 000. Gdy wartość  domu wzrośnie o 10%, dom bedzie warty  £110 000. Twoje  £2 000 przyniesie  zwrot 400% kapitalu własnego w ciągu 2 lat. Jeśli  wartość domu zmniejszy się o 5% , dom będzie warty  £95000 ,  można odejść od kupna tracąc  wpłacane z góry jedynie  £2000 lub poczekać z kupnem aż ceny wzrosną ponownie.

Wady
.Płacisz więcej góry. Zwykle opcja wynajmu z zamiarem kupna wymaga większej ilości pieniędzy z góry, niż zwykły wynajem. Zależy to jednak od zdesperowanych sprzedawców najmowanego domu. Ogólnie można spodziewać się dwa razy wiekszego depozytu, niż normalnie przy tradycyjnym wynajmie.

Podsumowanie

Jak to z zyciu bywa, są zalety i wady zakupu w tym systemu. W porównaniu z kupnem domu z hipoteką, jest to korzystna opcja. Zachodzi tu niskie ryzyko inwestycyjne. Kluczem jest jednak umowa pomiędzy użytkownikiem i właścicielem. Terminy są do uzgodnienia, aby mieć pewność, że ma się odpowiedni okres czasu na uzyskanie kredytu hipotecznego.

Możliwość wynajmu w celu kupna jest wygraną zarówno dla kupującego jak i sprzedającego.

Jeśli szukasz domu, ale nie masz zgromadzonego dość dużego depozytu lub nie jesteś pewny, jak będzie zachowywał sie  rynek nieruchomości, zanim kupisz tradycyjnie, rozważ możliwość wynajmu z zamiarem kupna. Warto się nad tym zastanowić.

Leave a Reply

CommentLuv badge